Jesteś tutaj

Fotowoltaika w Karkonoszach

Kategoria: 
W mediach

Elektrownia fotowoltaiczna powstanie na powierzchni 22 hektarów. 30 tys. paneli słonecznych zostanie ułożonych w kształt jelonka – symbolu stolicy Karkonoszy.

Wpisanie jelonka w projekt elektrowni fotowoltaicznej było dla nas oczywistym wyborem. W ten sposób nie tylko odwołujemy się do nazwy Jeleniej Góry i promujemy ją w Polsce oraz na świecie.”

-„Oddajemy również uznanie przełomowym zmianom, na które się zdecydowała, stając się liderem w dążeniu do niezależności energetycznej” – mówi William Buba, dyrektor generalny firmy Polski Solar.

Instalacja będzie miała moc 10 MW i wyprodukuje prąd dla 4,5 tys. gospodarstw domowych. Siłownia powstanie w ramach działającego od października Jeleniogórskiego Klastra Energii Odnawialnej.

-„Klastry energii odnawialnej to przyszłość sektora energetycznego. Mają ogromne znaczenie w kwestii poprawy jakości powietrza w Kotlinie Jeleniogórskiej, ale również ze względu na obniżenie kosztów funkcjonowania powiatu” – powiedział Jacek Ryński, wiceprezes Fundacji Polski Solar Holding, koordynatora klastra.

Budowa elektrowni fotowoltaicznej będzie kosztować około 37 mln zł.